logo

Blue Panorama

Blue Panorama

Firma

Blue Panorama to włoskie czarterowe linie lotnicze. Dysponowała flotą 12 samolotów, które obsługiwały 41 tras. W 2019 r. firma dołączyła do grupy Luke Air, a w 2021 r. zawiesiła działalność z powodów finansowych.

 

12

samolotów

Luke Air

członek grupy

Projekt

Poprzedni system, z którego korzystała firma był oparty na licencji, a nie autorskim rozwiązaniu. Pracownicy nie mogli swobodnie wprowadzać zmian, dostosowując go do swoich potrzeb. Nowy system stworzono od podstaw, poprawiając intuicyjność, wydajność, możliwości oraz zapewniając nowoczesny i responsywny UX/UI. Realizacja projektu dla firmy Blue Panorama obejmowała wykonanie systemu rezerwacji i sprzedaży biletów dla klientów B2C oraz B2B, online check-in oraz dedykowanego CMS.

 

Cele projektu

Kompleksowe rozwiązanie dla pracowników i klientów

Możliwość zakupienia biletów i odprawy online

Wydajny i intuicyjny system webowy do obsługi klienta

System webowy

Aplikacja webowa dla klientów indywidualnych była wyposażona w podstawowe funkcje, które umożliwiały wyszukiwanie tras, kupno biletów, płatności, usługi dodatkowe, wybór miejsca w samolocie, posiłku serwowanego w trakcie lotu, rodzaju bagażu, rezerwacji miejsca dla zwierzęcia oraz proces odprawy online. Klient również mógł dokonać modyfikacji lotu, np. w przypadku jego opóźnienia miał możliwość zwrotu pieniędzy lub wymiany na inny.

Z panelu webowego korzystali również klienci korporacyjni, którzy dokonywali zakupów w większej liczbie biletów. Proces zakupu był podobny, jak w przypadku klienta B2C. Takie firmy miały specjalne konta wraz z zdefiniowaną metodą płatności.

Aplikacja mobilna

System webowy był responsywny i dostosowany do używania na telefonach i tabletach. Korzystając z urządzeń mobilnych klient mógł zakupić bilet oraz dokonać odprawy online. Odprawa online obejmowała podanie dokumentów, odpowiednich danych, które były przetwarzane i na tej podstawie generowano kartę podkładową.

blue-panorama-1

CMS

Przy pomocy CMS pracownicy mogli zarządzać treściami w panelu webowym oraz włączać i wyłączać konkretne trasy dostępne dla klientów. Istniała możliwość również określenia dostępności usług dodatkowych, czy zdefiniowanie metod płatności dla konkretnych tras.

blue-panorama-2

Integracje

System webowy był responsywny i dostosowany do używania na telefonach i tabletach. Korzystając z urządzeń mobilnych klient mógł zakupić bilet oraz dokonać odprawy online. Odprawa online obejmowała podanie dokumentów, odpowiednich danych, które były przetwarzane i na tej podstawie generowano kartę podkładową

 

Albawings

Dla siostrzanej spółki stworzono podobny system do obsługi pasażerów z uwzględnieniem brandingu firmy.

Wyzwania

Klient wcześniej korzystał z systemu, który miał być zastąpiony nowym. Wymaganiem kadry menedżerskiej było przeniesienie wszystkich funkcjonalności z poprzedniego systemu na nowy wraz z ich usprawnieniem oraz dodaniem nowych funkcjonalności.

 

Najważniejszym wyzwaniem było zaprojektowanie i stworzenie wszystkich elementów tak, aby pokrywały się one z poprzednim systemem, bez jego dokładnej znajomości.

 

Rezultaty